ارمغان

خدمات کدهای دستوری USSD

TabContent: 

 

 

بستر کدهای دستوری (USSD) محصولی است که با استفاده از پیام های متنی، بستری ارتباطی میان کاربرنهایی و سرورهای شرکت ایجاد می نماید. این محصول که بیشتر با دستور #AAA# شناخته می شود، به کاربرنهایی امکان می دهد که تنها با بخاطر سپاری یک کد کوتاه، مانند  #100*  به کلیه خدمات الکترونیک یک سازمان دسترسی داشته باشد. از ویژگی های این محصول می‌توان در قابلیت ها مشاهده نمود .

 

عدم نیاز به نرم افزار و سخت افزار خاص

بستر کدهای دستوری جزو ویژگی های پایه شبکه های تلفن همراه بوده و به همین دلیل، کلیه دستگاه های تلفن همراه توانایی پشتیبانی از آنرا دارا می باشند. همین امر نیاز به نصب نرم افزار را مرتفع کرده و به مخاطبین امکان می دهد که با هر دستگاهی، امکان استفاده از آنرا داشته باشند.

امنیت انتقال داده

این ویژگی که بیشتر برای بانک ها موسسات مالی و اعتباری مناسب است، امکان رمز نگاری داده ها از گوشی تلفن همراه کاربرنهایی تا سرور شرکت را فراهم می آورد. به این ترتیب، امکان دسترسی اشخاص غیر مجاز به اطلاعات مهم کاربر و شرکت به میزان چشم گیری کاهش می یابد.

روش های متنوع شارژ

این ویژگی به شرکت ها امکان می دهد که متناسب با نوع خدمت ارائه شده، کل و یا بخشی از هزینه خدمت را از مخاطب نهایی دریافت کرده و یا کل آن را خود تقبل نمایند.

امکان محدود کردن دسترسی افراد به محصول

شرکت ها و سازمان ها می توانند با تعریف کردن لیست سیاه دسترسی برخی کاربران به خدمات خود محدود نمایند. همچنین می‌توان با تعریف لیست سفید تنها به عده معینی امکان دسترسی به خدمات را داد.

سرعت بالای بروز رسانی

این امکان برای سازمان ها وجود داد که خدمات ارائه شده بر روی USSD خود را در کمترین زمان تغییر داده و بروز رسانی نمایند. علاوه بر آن با توجه به اینکه مشتریان نهایی، در هر بار شماره گیری منوی خدمات شرکت را مشاهده می نمایند، نیازی به اطلاع رسانی در مورد تغییرات انجام شده وجود نخواهد داشت.

اطلاع از موفقیت درخواست خدمات

در هنگام استفاده از بستر کدهای دستوری، مخاطب پاسخ هر درخواست خود را به سرعت دریافت می کند و به این ترتیب از صحت انجام درخواست مطلع می شود. به این ترتیب در صورت نرسیدن تقاضا به شرکت، مخاطب بلافاصله از آن مطلع شده و بر خلاف شیوه پیامکی، دوره انتظاری را نخواهد داشت.