ارمغان

شبکه خصوصی تلفن همراه APN

TabContent: 

Access point name - APN

با استفاده از APN در هر نقطه ای که تحت پوشش شبکه تلفن همراه باشد، می توانید از طريق سيم‌کارت‌هاي‌ ايرانسل و شبکه GPRS در يک کانال ارتباطي امن و اختصاصي (مجزا از شبکه اينترنت) به شبکه شرکت‌تان متصل شوید.

 

نحوه انتقال ترافیک

شرکت‌ها می توانند جهت انتقال ترافیک APN از شبکه تلفن همراه به شبکه داخلی خود، از دو روش مختلف استفاده کنند:
1- ارتباط مستقیم (Point to Point): در این روش اطلاعات به کمک یک ارتباط مستقیم (Point to Point) با استفاده از بسترهای ارتباطی همچون فیبر نوری یا بی‌سیم به اینترانت شرکت ارسال می گردند. به این ترتیب اطلاعات بر بستر اینترنت منتقل نمی شوند و در صورتی که اینترنت قطع شود انتقال اطلاعات تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

2- Vpn:  در این روش اطلاعات از طریق یک کانال امن و اختصاصی (VPN) بر بستر اینترنت به اینترانت شرکت ارسال می گردند.

 

1- انتقال داده های تراکنش های مالی: بانک ها می توانند جهت انتقال داده های دستگاه های خودپرداز و پایانه های فروش خود از APN استفاده نمایند تا ضمن حفظ امنیت داده های منتقل شده از سهولت ارتباط سیار و هزینه پایین آن بهره مند گردند.

2- نظارت بر شبکه توزیع و حمل و نقل: برای شرکت هایی که نیاز به اطلاع از موقعیت راننده در هر لحظه، نظارت و کنترل شبکه تاکسیرانی، توزیع و حمل و نقل دارند «شبکه خصوصی شرکتی مبتنی بر اینترنت همراه» کانالی امن و اختصاصی برای تبادل داده ها فراهم می آورد. 

3- کنترل موجودی و نظارت بر نیروهای فروش:  شرکت هایی که نیاز به تبادل موجودی و حجم سفارشات با ویزیتورها، فروشندگان و توزیع کنندگان دارند، یا نیازمند نظارت بر انبار یا اتصال شعبه هاي كاري و نیروهای فروش شركت در مناطق مختلف هستند، می توانند با استفاده از «شبکه خصوصی شرکتی مبتنی بر اینترنت همراه» این نیاز را برطرف نمایند.
4- کار از راه دور: در بسیاری از موارد، کارمندان در حالی که خارج از شرکت هستند نیازمند تبادل اطلاعات حساس کاری، دسترسی به برنامه های کاربردی یا دیگر امکانات شبکه داخلی خود در محیطی امن می باشند. در این زمینه نیز «شبکه خصوصی شرکتی مبتنی بر اینترنت همراه» راه حلی منحصر به فرد محسوب می شود.

5- تله متری (ارتباط ماشین به ماشین): امروزه نیاز به تله متری در صنایع مختلف به چشم می خورد به عنوان مثال، نیاز به نظارت بر شبکه توزیع برق یا خطوط انتقال گاز، نیاز به نظارت بر سیستم های حرارتی مرکزی، نیاز به انتقال داده‌های ماشین های فروش خودکار، نیاز به کنترل ترافیک و امنیت، نیاز به نظارت بر تجهیزات مخابراتی و در نهایت نیاز به تبادل داده های میادین نفتی. انعطاف پذیری و امنیت، «شبکه خصوصی شرکتی مبتنی بر اینترنت همراه» را راه حلی ویژه برای پاسخگویی به این نیازها نموده است.

مزایای شبکه خصوصی شرکتی مبتنی بر اینترنت همراه:

1- ارتباط دو طرفه و به‌هنگام
2- راه اندازی کم هزینه و آسان
3- محاسبه هزینه ها بر مبنای حجم انتقال داده
4- امنیت بالا و حفاظت از اطلاعات
5- دسترسی دائمی
6- استفاده آسان
7- پوشش گسترده
8- عدم وابستگی به اینترنت

درخواست خدمات
برای ثبت نام و دریافت این خدمات کافیست به یکی از روش های زیر اقدام نمایید:

  1. ارسال فکس به شماره ....
  2. ارسال پیامک به شماره ...
  3. ارسال نامه به ایمیل ...